Kada, jeigu ne dabar? 10 klausimų, kurie pakeis jūsų gyvenimą ir verslą

Verslininkas Sean Kim atrinko keletą esminių formulių, padedančiu paržengti įsivaizduojamojo pasaulio ribą.


verslą, verslas, kada jeigu ne dabar

Klausimų, kurių klausiame patys savęs, rūšis tiesiogiai apibrėžia mūs gyvenimo kokybę.

Prieš kelis metus ( dar prieš  projekto „Rype“ paleidimą), mano gyvenimas buvo siaubingai nuobodus. Aš nežinojau, kaip ištrūkti. Aš nemėgau savo darbo, nebuvau apsuptas tinkamų žmonių, jaučiausi kaip voverė rate.

Tuo metu aš to nesuprasdavau, bet tokia situacija susiklostė, iš dalies, dėl to, kad klausiau savęs netinkamų klausimų.

Užuot klausęs: „Kaip aš galiu pagerinti esamą padėtį?“, klausiau „Kodėl tai vyksta būtent man?“. Deja, tokių klausimų vis daugėjo, bet sprendimų jiems taip ir neatrasdavau.

Galų gale supratau, jog visus sėkmingus žmones vienija mokėjimas klausti savęs teisingų klausimų. Sekantis etapas prasidėjo tuo, kad stengiausi atrinkti esminius klausimus, kurie galėtų padėti man ištrūkti iš depresijos gniaužtų, peržengti savo vidines ribas ir mąstyti kitaip.

Sekantys dešimt klausimų kardinaliai pakeitė tiek mano gyvenimą, tiek ir verslą. Jais naudojasi geriausi, pažangiausi pasaulio lyderiai norėdami peržengti visas kliūtis savo kelyje. Viliuosi, jie bus naudingi ir jums.

  1. Kas bus, jei tai palengvinsiu?

Šį klausimą atradau Tim`o Feriss`o bestselleriu tapusioje knygoje „Keturių valandų darbo savaitė“. Žmonės linkę perdaug apsunktinti esamą situaciją arba problemą, kai to nereikia. „Gyvenimas yra lengvas, bet mes atkakliai reikalaujame kad jis būtų sudėtingesnis.“ – sakė Konfucijus. Mes to nepastebime, nes tai įvyksta ne iškart. Kai susiduriame su problema, mes randame jai sprendimą. Tada sekantį. Dar vieną. Galiausiai, jūs turite visą krūvą sprendimų, kurie patys transformuojasi į vieną didelę problemą. Dabar stengiuosi priprasti visada klausti savęs klausimo: „Kaip galiu tai palengvinti?“ arba „Kas bus, jei tai palengvinsiu?“. Šis klausimas leido man sutaupyti šimtus valandų priimant į darbą mokytojus, taip pat leido padvigubinti mūsų verslą naudojant tik puse viso reikalingo personalo.

  1. Ką jūs galite padaryti, kad pasiektumėte jūsų dešimtmečio tikslą per pusmetį?

Jeigu jūs manote, esa ambicingi, greičiausiai, šito klausimo jūs savęs dar neklausėte. Peter Thiel rekomenduoja užduoti šį klausimą sau, kad panaikinti vidinius barjerus ir kliūtis.

Tai netiesiogiai reiškia, kad jūs tikrai galėsite pasiekti savo ilgalaikį tikslą pusmečio laikotarpyje, bet tai privers jūs šokti aukščiau jūsų dabartinių galimybių ir identifikuoti būtinus žingsnius tikslo link. Kaip sunku nebebūtų atsakyti į šį klausimą, tai padėjo mūsų verslui mastyti plačiau ir drąsiau.

  1. Jeigu tai būtų mano paskutinė diena Žemėje, aš ją didžiuočiausi?

Dauguma gyvena taip, tarsi gyvens amžinai. Širdies gilumoje visi žinome, kad taip nėra. Visgi, tęsiame tokį gyvenimo būdą. Gyvenime sutikau tokių žmonių, su kuriais turėjau malonumą dirbti tik vieną dieną, tiesiog jau kitą dieną jie nesugrįždavo.

Klausimo tikslas – ne nuvilti manęs, bet priminti man apie realybę. Šis klausimas kasdien motyvuoja atlikti darbus kuo efektyviau ir pagarbiai elgtis su žmonėmis, nes jie to verti.

  1. Kas kitoje baimės pusėje?

Šiuo klausimu galima pasinaudoti dviejuose kryptyse. Visų pirma, dažniausiai mes sureikšminame savo baimes, darome jas didesnes, negu jos iš tikrųjų yra. Kai bijome žengti į sceną norint viešai kalbėti, arba išreikšti savo jausmus, tikimybė fiziškai nukentėti artima 0%. Taigi, kas kitoje baimės pusėje? Ničnieko.

Kaskart kai esu susirūpinęs ar bijau kažką daryti, šis klausimas yra tai, kas priverčia pasiryžti. Kai tik nenoriu imtis kokios nors užduoties, pravesti pokalbį arba priimti sprendimą, tai ženklas, kad turiu šio klausymo paklausti savęs nedelsiant.

  1. „Taip, po velniu“ ar „ne“?

Man patinka Derek Sivers, jo savotiškas požiūris į verslą ir unikali gyvenimo filosofija. Vienas žinomiausių jo strapsnių – apie tai, ką jis vadina „taip, po velnių!“ arba „ne“. Esmė tame, kad jūs jaučiates perkrauti ir išseke todėl, kad sakote „taip“ perdažnai. Galų gale, užuot susikaupe ties svarbiausių, jūs užkrauti dideliu skaičiumi „puikių“ galimybių. Klauskite savęs „Tai „taip, po velnių!“ ar „ne“?“. Tai padės jums pasakyti „ne“ tam, kas yra netiek svarbu ir atvers naujas galimybes toms galimybėms, kurios tikrai jūs įkvėps.

  1. Ar yra toks dalykas, kuris padarys visus kitus darbus lengvesnius ar nebūtinus?

Tai dar vienas būdas suformuluoti Piterio Thielio klausimą. Jis gimė iš Gary Keller ir Jay Papasan knygos „The one thing“, kuri smarkiai pakeitė tai, kaip aš vadovauju savo laiku. Esmė tame, kad tik vienas dalykas apibūdina jūsų pranašūmą, kokioje sferoje nebeveiktumėte.

Pavyzdžiui, kai dirbome ties „Rype“ išėjimu į rinką strategija, supratome, jog yra šimtai taktikų, kurias galėtumėme pritaikyti. Atsižvelgiant į laiko ir resursų trūkumą, mes privalėjom rasti privalūmą. Mums tai tapo turinio marketingu. Žinojome, jeigu galėsime padvigubinti, patrigubinti mūsų auditoriją, galėsime augti greičiau, sumažinti išlaidas klientams pritraukti ir išaugti ilgalaikėje perspektyvoje.

Dereko Sivers (№ 5) klausimas parodo, kad dažnai yra svarbiau išsirinkti tai, ko nereikia daryti, tam kad susikaupti ties tuo, kas iš tikrųjų svabu.

  1. Kada, jeigu ne dabar?

Vienu metu aš kovojau su prokrastinacija. Kiekvieną kartą, kai norėjau daryti kažką, aš atidėliodavau tą ilgam laikui tikėdamasis, kad klausimas išsispres savaime. Tai buvo pralaimėjimo strategija.

Taktiką „Kada, jei ne dabar“ naudoja daugelis lyderių, bet populiarizavo ją, knygos „Šios akimirkos jėga“ autorius, Eckhart Tolle. Šio klausimo klausiu kaskart, kai „pagaunu“ save ant minties atidėti svarbų sprendimą arba užduotį. Užuot sakyti sau „kada nors“ (kuris galimai niekada neateis), klausimas „kodėl“ priverčia pasakyti konkretų laiką, kada pabaigsiu tą darbą.

  1. Kaip galima apsidrausti nesėkmės atvėju?

Visuomėnei žinomas kaip avantiuristas Richard Branson taip pat skyriasi ir tuo, kad visada ruošiasi galimom nesėkmėm. Prieš Virgin Airways paleidimą į rinką, jis susitarė su Boeing, kad grąžins visus lėktuvus, jeigu kažkas nesigaus. Tokiu būdu jis nerizikavo didžiausiomis fiksuotomis išlaidomis, kurios galėtų sustabdyti jo verslą ir net blogiausiu atvėju liktų be nuostolių.

Taip daro ne tik Richard Branson. Dauguma sėkmingų verslininkų nemėgsta rizikos. Atvirkščiai, jie stengiasi vengti rizikos ir visada bando apsidrausti, kai tik tai yra įmanoma. Geriausias būdas, pagal mane sumažinti riziką – tiek versle, tiek gyvenime – pasiruošti, dar prieš tam atsitinkant. Pripratę kelti šį klausimą suplanuodavom blogiausias scenarijų baigtis. Tiesą sakant, tai padeda mūsų komandai geriau miegoti naktį.

  1. Tai įvyko iš tikrųjų, ar čia mano nuosava istorija?

Didelė dalis to, kas, mūsų nuomone, yra realūs įvykiai – yra tik istorija, kurią mes patys parašėme savo galvose. Kažkas neatsakė šypsniu i mūsų šypseną, ir mes iškart puolama kurti visą istoriją, nors, galbūt, žmogus tiesiog nepastebėjo mūsų.

Tai gali būti ne mūsų kaltė, kiekvienas turime nuosavą patirtį. Pastebėjau tokį dalyką: galvodamas vien apie blogas baigtis, kai reikalai eina ne ta linkme kuria norėčiau, mano didžiausios baimės išsipildydavo. Aš iki šiol mokausi atskirti savo nuosavą istoriją nuo to, kas įvyko realybėje ir esu įsitikinęs, kad dauguma žmonių daro taip pat.

Dažnai prisimenu Tony Robbins citatą : „Norint tapti tikrais lyderiais, žmonės privalo matyti viską taip, kaip yra iš tikrųjų, o ne blogiau“. Tuo pačiu, tai paaiškina, kodėl mes darome viską, kad išvengtume galimybės priimti emocinius sprendimus“ ir pasikliaujame vien „nuogais“ faktais.

  1. Jeigu padarysiu atvirkščiai?

„Kai tik atsidūrėte daugumos pusėje, atėjo laikas sustoti ir susimastyti“ – sakė Mark Twain.  Tai viena mano mėgstamiausių citatų. Tai nuolatos primena: kad padaryti kažką išties vertingo, jūs privalote veikti kitaip, negu tai darė kiti. Visgi, plaukiant prieš srovę, tenka susidūrti su dideliu kiekiu konfliktų, abejojančių žmonių ir pavyduolių, kurie sieks jūs nuskandinti. Būtent todėl taip lengva atsidūrti daugumos pusėje, jeigu ne abejoti tradiciniais būdais kažką daryti.

Kai kreipsites į dešimt skirtingų žmonių patarimo ir visi jie atsakys skirtingai, pasistenkite pritaikyti priešingą būdą. Mes pasielgėme taip, kai įkūrėme Rype. 99,9% pasaulio kompanijų dirba ofisuose ir mes savęs paklausėme, ar galima padaryti atvirkščiai, ir tapome 100% išskirstyta kompanija be fizinio ofiso.

Visada verta susimastyti, ar tradicinis būdas yra geriausias, ar jis tik atrodo taip dėl to, kad visi aplink taip daro. Priėjau prie išvados, kad daugeliu atvejų teisingas yra antras variantas.

Originalas


Like? Pasidalinkite su draugais!

6
3
6, 3 points

Parašykite komentarą

Kada, jeigu ne dabar? 10 klausimų, kurie pakeis jūsų gyvenimą ir verslą

log in

reset password

Back to
log in