Richardas Bransonas: kuo stiprūs lyderiai skiriasi nuo silpnu?

Visame pasaulyje žinomas verslininkas aiškina, kad šiandien stovėti vietoje – reiškia eiti atgal, ir labai greitai.


Lyderiai, Richardas Bransonas

Beveik per 50 metų išmokau skirti stiprų lyderį nuo silpno. Štai mano požiūris.

Stiprūs lyderiai privalo turėti tikslią viziją, būti kreatyviais ir, be abejo, mokėti įtakoti aplinkinius, palaikydami juos sunkioje situacijoje, kai įmonė patenka į turbulencijos zoną. Gera vadyba gali reikšti judėjimą priekyn, naujų galimybių link.

Blogas lyderis, dažniausiai, statiškas, orientuotas statuso apsaugai ir linkęs ilsėtis ant laurų. Toks metodas – nekeisti valties – galbūt, buvo geru verslo modeliu prieš 20 metų, bet dėl nerealaus šiuolaikinio verslo plėtotės tempo šiandien tai jau nebe variantas. Šiuolaikiniame pasaulyje stovėti vietoje reiškia labai greitai judėti atgal.

Išsiaiškinau, kad puiki lyderystė gali pasirodyti įvairiais būdais, o prasta vadyba, dažniausiai, turi daug bendrų problemų. Visgi, yra daug prieštaravimų. Pavyzdžiui, kaip galime vertinti lyderį su panašia reputacija: „ Jis toks puikus vaikinas, niekad nesimaišo po rankomis ir tiesiog leidžia mums dirbti savo darbą“?

Toks vadybininkas gali būti tiek delegacijos kapitonu, tiek paprastu žmogumi, kuris bijo konfrontacijos. Tik maža dalis žmonijos (kartu su manimi) mėgaujasi konfliktinėmis situacijomis, kai jos iškyla, svarbiausia efektyvios vadybos dalis – laiku jas išspręsti.

Kai kurie vadybininkai stengiasi vengti visko, kas gali privesti prie nesutarimų. Galbūt jie mano, kad tai padarys juos labiau malonius savo personalui, arba jie nepasitikį savimi, ar savo techniniais sugebėjimais, dėl to negali būti užsispyrę. Na, arba jie tiesiog užsidengia akis ir tikisi, kad problema išsispręs savaime, jeigu ją ignoruos.

Deja, gebėjimo priešintis problemai (dar neišsiliepsnojusiai) – trūkumas, greičiausiai, kuris prives prie to, kad konfliktas išsiliepsnos taip, kad padarys ilgalaikę žalą, kurios atsikratyti bus daug sudėtingiau.

Dar viena, gan išplatinta konfrontacijos vengimo technika, kurią naudoja silpni lyderiai – visada „ po ranka “ turėti tą, kas padarys visą nešvarų darbą jų vardu. Dažniausiai tai yra susiję su tuo, kad toks lyderis per daug rūpinasi tuo, kas, kokiu nors būdu, gali pažeisti jo reputaciją. Argi tai geros lyderystės pavyzdįs? Manau, ne.

Yra subtilus, bet kritinis skirtumas tarp delegavimo ir darbų perdavimo kitam, daugelis juos painioja. Deleguojant jūs teikiate atsakomybę už situaciją kartu su leidimu jos sprendimui. Silpnas lyderis perduoda problemą, jis pats jos atsikrato, bet neduoda problemą perėmusiam žmogui leidimo veikti – nebent prisiimti sau kaltę.

Viena populiariausių silpnų lyderių savybių – ne gebėjimas atskirti šiuos du darbo metodus. Tokie lyderiai moka tik perkelti kaltę kitiems žmonėms. Taip pat, moka reikalauti ataskaitų iš visų, išskyrus savęs.

Originalas


Like? Pasidalinkite su draugais!

4
0
4, 0 points

Parašykite komentarą

Richardas Bransonas: kuo stiprūs lyderiai skiriasi nuo silpnu?

log in

reset password

Back to
log in