Šimtmečio planas: 6 nesveikų Elono Musko idėjų apie Marso kolonizaciją

„SpaceX“ ir „Tesla“ įkūrėjas Elonas Muskas nori ne tik išsiųsti žmones į kosmosą, jis turi net visą planą, kaip paversti Marsą Žemės analogų. Štai ką...


Muskas, Ateitis, Lyderiai

Elono Musko planas sukurti koloniją Marse gali pasirodyti neįtikimas, tačiau, matyt pats verslininkas į tai žiūri labai rimtai. Taip rimtai, kad net žurnale „New Space“ paskelbė dokumentą, kuriame išdėstyti būtini kolonizavimo veiksmai.

Pagal Musko teoriją, žmonių apgyvendinimas Marse yra būtinas, nes jo nuomone, žemė ilgainiui gali tapti negyvenama. “Aš neprognozuoju artimiausios pasaulio pabaigos”, – rašoma jo dokumente. „Tačiau istorija rodo, kad galų gale bus dar viena teismo diena“.

“SpaceX” steigėjo planas reikalauja didelių technologinių laimėjimų. Pasak apskaičiavimų, bilietas į raudonąją planetą, į vieną pusę, dabar kainuoja 10 mlrd. dolerių vienam žmogui. Verslininkas tikisi, kad sumą sumažės iki 200 tūkstančių dėl daugkartinio raketų ir erdvėlaivių panaudojimo. Jis taip pat planuoja statyti degalines kosmose ir gaminti raketų kurą Marse.

Tai tik pagrindiniai Musko dizaino aspektai. Dokumentas taip pat pateikia labai fantastišką informaciją. Neaišku, ar daugelis aspektų bus realizuoti, bet pramoginiam skaitymui jie tinka.

  1. Muskas mąsto sukurti laivyną iš 1000 laivų kosmose.

Keleiviai, kroviniai ir papildomas kuras pakils į kosmosą viename laive. Kai laivas paliks Žemės atmosferą, keleiviai kartu su likusiu krovinių persikels į kitą laivą, laukiantį jų erdvėje. Pasak Musko tai padės sumažinti tokio projekto išlaidas. Nebus būtina statyti milžinišką laivą, galintį talpinti pakankamai degalų ir be jokios pagalbos pakiltį į kosmosą. Todėl verslininkas nori kad 1000 laivų lauktų kosmose, kai Žemė ir Marsas suartės, taip įvyksta kas 26 mėnesius.

  1. Raketa turės 42 variklius.

Raketa „Saturnas-5“, kuri buvo skirta žmonių išlaipinimui Mėnulyje turėjo tik 5 variklius. Muskas mano kad kelionei į Marsą reikės 42 variklių. „Falcon Heavy“ raketa, kurią tikimasi išbandyti šiemet, turi 27 variklius. Masyvaus laivo paleidimas į kosmosą reikalauja didžiulės traukos. Pasak jo, su 42 varikliais kelionė negalės nepavykti, net jeigu suges keli iš variklių.

  1. Kosminiuose laivuose bus kambariai poilsiui ir pramogoms.

Verslininkas mano, kad kelionė į Marsą užtruks apie 80 dienų. Šis laikotarpis yra pakankamai ilgas, liekant uždaroje erdvėje. Norint pritraukti potencialių keliautojų susidomėjimą, Elonas Muskas siūlo laivuose įrengti daugybę poilsio ir pramogų vietų. Jis ketina žiūrėti filmus, klausytis paskaitų, pailsėti kajutėse ir restoranuose. „Ateitis labai įdomi“, – rašo optimistas Muskas. „Jūs puikiai praleisite laiką“.

  1. Muskas nori kad Marse būtų pica.

Jo požiūriu, Marsas nestipriai skiriasi nuo mūsų žemės. Aprašydamas laivus, kurie transportuos statybines medžiagas, verslininkas rašo, kad jie turi būti pakankamai dideli, kad galėtų “gabenti bagažą ir visą neapsvarstytą krovinį, kuris reikalingas statant gamyklas raketų kuro gamybai ir viskam, nuo liejyklų iki picų”. Kolkas nėra paminėta, koks bus kosminės pepperonį skonis.

  1. Verslininkas mano, kad mes neturėtume sustoti ties Marsu.

Dalis Musko plano susideda iš to, kaip pastatyti raketinio kuro gamykla kosmose, dėl kurios kosminiai laivai sugebės grįžti į Žemę. Papildomas privalumas: Kosminiai laivai ne tik keliaus nuo Marso iki Žemės, bet kartu galės skristi šalia Jupiterio. Pasak jo pastačius gamyklas, raketų kuro gamybai kitose planetose, ar jų palydovuose, galiausiai žmonės galės naudotis visa saulės sistema.

  1. Muskas sako, kad uždirba pinigus tik dėl šio projekto finansavimo.

Pasak „Forbes“, Elono Musko vertė yra apie 17,1 mlrd. dolerių. Dokumente jis teigia, kad planuoja investuoti didžiąją dalį šių pinigų į Marso kolonizaciją. „Aš tikrai neturiu jokios kitos motyvacijos asmeniniam turto kaupimui“,  rašo jis, – „tik Išskyrus galimybę įnešti didžiausia indėlį į daugiaplanetinio gyvenimo kūrimą“.

Šaltinis


Like? Pasidalinkite su draugais!

5
0
5, 0 points

Parašykite komentarą

Šimtmečio planas: 6 nesveikų Elono Musko idėjų apie Marso kolonizaciją

log in

reset password

Back to
log in