Ko negalima sakyti darbo pokalbio metu? 5 pavojingiausios frazės.

Šie žodžiai gali pakenkti jūsų reputacijai. Venkite jų! – rašo Liz Ryan.


Darbo pokalbis, Darbo pokalbio metu, Barjeras, Darbas

Visiems yra buvę siaubingų darbo pokalbių, kai galvojate: „Man niekada nepavyktų dirbti šito darbo. Ką, po velniu, aš čia darau?“. Tokiu atveju geriausia yra sulaukti pauzės ar klausimo, nuoširdžiai padėkoti už suteiktą laiką ir paaiškinti, jog jūsų nuomone, jūs šiam darbui netinkate ir mandagiai atsisveikinti.

Būna ir kitokių situacijų: kai jūs tikrai domina darbas ir jūs manote, kad jis jums tinka. Tuo atveju svarbu visko nesugadinti keliais žodžiais. Pateikiame 5 frazes, kurių neverta tarti darbo pokalbio metu.

  1. Esu įsitikinęs, kad tiksiu šiam darbui.

Jūs nedirbate šioje įmonėje, tačiau pažįstate save ir nežinote šio verslo niuansų , o darbo skelbimas, dažniausiai, nesuteikia svarbiausios informacijos. Leiskite darbdaviui pačiam spęsti kas yra tinkamiausias kandidatas šioms pareigoms eiti. Jūsų žodžiai, kad jūs puikiai tinkate šiam darbui, skamba nemandagiai ir neprofesionaliai.

  1. Duokite man galimybę.

Galimybės reikia visiems, bet nereikia to sakyti pokalbio metu. Niekas nesamdys jūsų iš gailesčio – o jeigu ir samdytų, argi jūs to norėtumėte? Jūs priims tik tuomet, kai patikės, kad jus suprantate ką turėsite daryti, kad gebate ateiti, apsiprasti ir iš karto pradėti nešti naudą verslui.

Nelaukite malonės ar užuojautos. Išsiaiškinkite, kokį darbą tikrai galite atlikti, ar esate tikrai naudingas. O jeigu pokalbio metu norėsite prašyti šanso, iškart suspauskite lūpas.

  1. Džiaugčiausi, turėdamas tokį viršininką kaip jūs.

Geras tyrėjas apklausos metu visada pasineria į prasmingą diskusiją. Jis neturi scenarijaus. Jis rimtai aptaria mentalinius ir praktinius darbo aspektus ir tokia diskusija dažnai būna labai įdomi.

Jeigu jūs, besiklausant tokio žmogaus, pagalvojate: „Dieve, kaip norėčiau su juo dirbti!“, jokiu būdu to nesakykite. Kiekvienas vadybininkas, kuris veda darbo pokalbį neįprastai ir įdomiai, jau tūkstantį kartų tai girdėjo. Tokie žodžiai pagarbos jums nepadaugins, atvirkščiai, sumažins. Galų gale, tobulų žmonių nebūna.

Kalbėkite ne apie tai, kaip malonu jums bus dirbti su žmogumi, o apie tai, kaip jūs suprantate jo verslo planą ir tikslus.

  1. Jeigu gausiu šį darbą, dirbsiu kiek prireiks – dieną ir naktį.

Dar vienas nevykęs manevras pokalbio metu. Žadėti paaukoti savo asmeninį gyvenimą, dėl darbo – tai ne tik skamba netinkamai, bet ir sumažina jūsų patikimumą darbdavio akyse.

Pasitikintys savyje žmonės neprašo, nemaldauja ir tikrai nesako, kad dirbs visą parą. Jūsų vertė nepriklauso nuo jūsų užpakalio ir ofiso kėdės kontakto. Jūsų vertė – tai jūsų intelektas ir kūrybiškumas. Apgalvoti klausimai daug geriau pristato šias savybes negu įvairūs pareiškimai ar pažadai.

  1. Dariau tai begalę kartų.

Kiekvienas žmogus, kiekvienas kandidatas, kiekvienas vadybininkas, kiekviena įmonė žymiai skiriasi nuo kitų. Nesakykite susitikime „Dariau tai begalę kartų“. Atvirkščiai, paklauskite, kuo būtent skiriasi ši organizacija. Paklauskite, kas jiems yra svarbu, ko jie siekia. Nemanykite, kad žinote svarbiausius jų prioritetus ar kaip išspręsti jų problemas.

Geriausi sprendimai visada yra formuluojami konkrečiame kontekste. Tai, kad jūs kažkur įkūrėte apskaitos skyrių, nereiškia, kad žinote kiekvienai įmonei tinkantį sprendimą. Jūs atrasite tinkamą atsakymą tik dirbant su jais komandoje.

Aišku, darbo pokalbyje dažnai kyla pagunda pasakyti: „Pfff, galiu šį darbą atlikti ir sapne!“, bet darbas, kurį galite atlikti sapne, nereikalauja jūsų talento ar žinių. Ateikite į daro pokalbį tam, kad susipažintumėte su naujais žmonėmis, pažintumėte jų požiūrį į gyvenimą. O jeigu jūs netinkate vienas kitam, jūs abu tai suprasite.

Šaltinis


Like? Pasidalinkite su draugais!

4
1
4, 1 points

Parašykite komentarą

Ko negalima sakyti darbo pokalbio metu? 5 pavojingiausios frazės.

log in

reset password

Back to
log in