Lyderiavimo stiliai. Kas jūs – Jobsas ar Wozniakas

Lyderiavimo ekspertas Saimon‘as Sinekas aiškina, kad kiekvienai kompanijai reikia savo Jobso ir Wozniako, ir pataria, kaip tokiems skirtingiems partneriams rasti vienas kitą.


Steve Jobs, Steve'as Jobsas, Wozniak, Wozniakas, Jobsas, Lyderiavimas, Lyderistė, Barjeras

Jeigu jūs – pradedantysis verslininkas, jums tikriausiai dažnai teko girdėti patarimą: reikia susirasti žmogų, kurio sugebėjimai papildo jūsų sugebėjimus.

Idėja tame, kad išsirinkus verslo partnerį panašu į jus pačius, prasidės konfliktai ir užduotys, kurios sudėtingos jums abiems, nebus išspręstos.

Tokio partnerio paieška nėra lengva užduotis. Manau, kad taip, iš dalies, yra dėl to, kad nėra lengva sužinoti, kokį indėlį jūs darote savo versle.

Simon‘as Sinekas daug laiko galvojo apie šią problemą. Jis yra lyderystės ekspertas ir sėkmingas rašytojas. Savo knygoje, parašytoje 2009 m., „Pradėk nuo klausimo, kodėl?“ jis tiesiogiai sprendžia šią dilemą.

Pasak Rašytojo, dauguma žmonių priskiriami dviem tipams: „Kodėl? tipo žmogus, ir „Kaip?“ tipo žmogus. Geriausios verslo komandos randa balansą tarp šių dviejų tipų.

Tipai „Kodėl“ tai svajotojai, fantazuotojai. Pagal taisykles, jie optimistai, kurie mano, kad visos jų svajonės gali būti įgyvendintos. Apple įkūrėjas, generalinis direktorius Steve‘as Jobsas buvo „kodėl“ tipo atstovas.

Žmonės tipo „Kaip“, gyvena čia ir dabar. Jie, realistai ir aiškiau supranta praktiniu dalykus. Apple įkūrėjas Wozniakas yra „Kaip“ tipo atstovas.

Ekspertas dalijasi paprastu būdu, kaip sužinoti kokiam tipui priklausote jūs. Reikia paklausti savęs: „Kur aš jaučiuosi nesaugus“

„Jei jaučiatės nesaugus, kai reikia susigaudyti detalėse, ir dėl šito jaučiatės nekomfortiškai, jūs tikriausiai priklausote tipui „Kodėl“. Jei esate susirūpinę, kad kiekvieną dieną neturite didelių įdėjų, tai tikriausiai esate „Kaip“ tipo atstovas“ – rašo Sinekas.

Svarbu prisiminti, kad „nė vienas iš šių tipų nėra geresnis ar blogesnis nei kitas“ – pabrėžia autorius. „Tikslas yra surasti ką nors, kas papildys jūsų įgūdžius, tam kad galėtumėte tapti stipria komanda“.

Savo knygoje Saimon‘as Sinekas aiškina, kaip balansas tarp „kodėl“ ir „kaip“ padėjo Steve‘ui ir Wozniak‘ui:

„Steve‘as Jobsas buvo bauginantis, o Steve‘as Wozniakas buvo inžinierius, kurio dėka Apple realiai funkcionavo. Jobso pagalba, įmonė turėjo filosofiją, Wozniako – produktą. Šis ateities vizijos ir talento tai realizuoti derinys padarė kompaniją puikia.

Šaltinis


Like? Pasidalinkite su draugais!

3
0
3, 0 points

Parašykite komentarą

Lyderiavimo stiliai. Kas jūs – Jobsas ar Wozniakas

log in

reset password

Back to
log in