Penkių valandų taisyklė: Kodėl Musk`as, Gates`as ir Buffett`as visada eina žingsniu priekyje.

Business Insider apžvalgininkas, Micheal`as Simmons`as, išskyrė tris formules, kurios padeda žinomiems verslo lyderiams likti budriems ir matyti daugiau, negu mato kiti.


Lyderiai, lyderiai, lyderis, 5 valandų taisyklė, bill gates, elon musk, mark zuckerberg, verskas, savirealizacija, saviraiška

Straipsnyje „Malcolm Gladwell ne taip mus suprato“, mokslininkai, kurie palaiko „10 tūkstančių valandų taisyklę“, teigia: skirtingose sferose prireikia skirtingo laiko tarpo praktikai, norint taipti pasaulinio mąsto specialistu.

Taigi, ko reikia, norint tapti geriausiu, darbo rinkoje, jeigu 10 tūkstančių valandų – ne universali taisyklė?

Tam, kad suprasčiau, kaip žinomi lyderiai, tokie kaip: Elon Musk, Oprah Winfrey, Bill Gates, Warren Buffett ir Mark Zuckerberg priima apgalvotos praktikos principus, per pastaruosius metus ištyriau jų biografijas.

Tai, ką aš padariau – ne akademiniai tyrimai, bet tai davė neįtikėtinus rezultatus.

Daugelis šių lyderių, nors jie yra labai užimti, visos karjeros metu skiria, mažiausiai vieną valandą į dieną (arba penkias valandas į savaitę) pratimams, kuriuos galima priskirti prie apgalvotos praktikos arba mokymo.

Vadinu šį reiškinį „penkių valandų taisykle“.

Kaip pažengę lyderiai priima „penkių valandų taisyklę“.

Lyderiai, kurių biografijas tyriau, dalina savo „penkių valandų“ veiklą į tris dalis: skaitymas, apmąstymai ir eksperimentai.

 1. Skaitymas.

HBR staripsnyje sakoma, kad „Nike įkūrėjas Phil Knight taip garbina savo biblioteką, kad įeinant jūs privalote nusiimti avalynę ir pasilenkti.“

Oprah Winfrey mano, kad knygos buvo raktas į jos didžiulę sėkmę: „Knygos buvo mano leidimu, asmeninei laisvei“. Nuosavame knygų klube, moteris pasidalino savo įpročiu skaityti su visais, to klubo, nariais.

Phil Knight ir Oprah Winfrey ne vieni tokie. Pažvelkime į kitų verslo lyderių skaitymo įpročius:

 • Warren`as Buffett`as praleidžia penkias – šešias valandas kasdien, skaitant penkis laikraščius ir 500 puslapių įmonių ataskaitų.
 • Bill`as Gates`as skaito 50 knygų į metus.
 • Mark`as Zuckerberg`as skaito, mažiausiai, vieną knygą kas dvi savaites.
 • Elon`as Musk`as, pasak jo brolio, skaitė dvi knygas kasdien.
 • Mark`as Cuban`as kadien skaitymui skiria daugiau, negu 3 valandas.
 • Arthur`as Blank`as, vienas iš Home Depot įkūrėjų, kasdien skaito dvi valandas.
 • Veslininkas – miliardierius David`as Rubenstein`as perskaito šešias knygas per savaite.
 • Dan`as Gilbert`as, miliardierius ir Cleveland Cavaliers savininkas, skaito vieną – dvi valandas kasdien.
 1. Apmąstymas.

Likusiu laiku „penkių valandų taisyklė“ priima apmąstymų formą.

AOL įmonės generalinis direktorius, Tim`as Armstrong`as verčia savo komandą praleisti keturias valandas į savaitę tiesiog mąstant. Jack`as Dorsey – pasivaikščiojimų mėgėjas. LinkedIn`o vykdomasis direktorius Jeff`as Weiner`as kasdien skiria apmąstymams dvi valandas. Brian`as Scudamore`as, įmonės O2E Brands įkūrėjas, praleidžia 10 valandų per savaitę tiesiog mąstant.

Kai Reid`ui Hoffman`ui reikia pagalbos generuojant idėjas, jis skambina vienam iš savo draugų –  Peter`iui Thiel`iui, Max`ui Levchin`ui arba Elon`ui Musk`ui. Kai miliardierius Ray Dalio padaro klaidą, jis registruoja ją sistemoje, prie kurios gali prieiti kiekvienas jo įmonės darbuotojas. Vėliau jis skiria laiką susirinkimui su visais darbuotojais, tam kad rastu tos klaidos priežastį. Verslininkė milijardierė Sara Blakely – patyrusi žurnalistė. Viename iš savo interviu moteris papasakojo, kad turi daugiau negu 20 sąsiuvinių, kur surašyti siaubingi dalykai, kurie jai buvo įvykę, ir kokiomis dovanomis jie tapo galų gale.

 1. Eksperimentai.

Pagaliau, penkių valandų taisyklė priima greito eksperimento formą.

Viso savo gyvenimo metu Benjamin`as Franklinas skirdavo laiko eksperimentams, kuriuos sugalvodavo kartu su savo bendraminčiais. Google yra žinomas tuo, kad leidžia savo darbuotojams eksperimentuoti su naujais projektais 20% darbo laiko. Facebook skatina eksperimentus per Hack-A-Months.

Tikriausiai, ryškiausias eksperimento pavyzdys – Thomas Edison`as. Nors jis ir buvo genijumi, Edison`as gan subtiliai prieidavo prie naujų išradimų. Išradėjas nustatydavo visus galimus sprendimus, o vėliau, sistemingai tikrindavo kiekvieną iš jų. Kaip teigia vienas iš biografų, „nors jis suprasdavo savo laiko teorijas, jis galvodavo, kad jos yra nenaudingos sprendžiant dar nežinomas problemas“.

Edison`as priėjo prie tokių kraštutinumų, kad jo konkurentas Nikola Tesla sakė apie jo Bandymų ir klaidų metodą taip: „Jeigu jam reikėtu rasti adatą šieno kupetoje, jis negalvotų, kur geriausia jos ieškoti. Jis su karštligišku uolumu pradėtų apžiūrinėti kiekvieną šiaudelį, kol nerastų to, ko ieškojo“.

Penkių valandų dėsnio galia – tobulėjimo greitis.

Žmonės, kurie taiko penkių valandų dėsnį darbo pasaulyje, turi pranašumą. Apgalvotos praktikos idėja dažnai yra painioja su sunkiu darbu. Be to, daugelis profesionalų susikoncentruoja ties darbo našumu ir efektyvumu, o ne ties pažangos greičiu. Galų gale, tik penkios valandos sąmoningo mokymosi per savaitę – ir jūs išsiskirsite iš minios.

Verslininkas, milijardierius Mark`as Andreessen`as išsakė savo nuomonę apie tobulėjimo greitį:

Turėtume pažvelgti į mokymąsi, kaip į fizinius pratimus.

Privalome išeiti už klišės „Mokytis visą gyvenimą yra gerai“ ribų ir pagalvoti, kiek vidutiniškai žmogus mokosi kasdien, norint susikurti pastovią ir sėkmingą karjerą.

Egzistuoja minimalios rekomenduojamos vitaminų dozės, minimalus žingsnių, arba aerobinių pratimų skaičius, kuriuos reikia atlikti kasdien tam, kad palaikyti sveiką gyvenimo būdą. Lygiai taip pat galima išskirti minimalias tikslingo mokymosi dozes dėl ekonominės gerovės.

Jeigu nieko nesimokote, ilgalaikės pasekmės ne mažiau klastingos, negu ilgalaikės, nesveiko gyvenimo būdo, pasekmės. Generalinis, AT&T įmonės, direktorius aiškiai apie tai kalba interviu New York Times dienraštyje. Pagal ji, tie, kas nepraleidžia, mažiausiai, 5-10 valandų per savaitę besimokydami online – „ morališkai pasenę technologiniu požiūriu“.

Norite pritaikyti „penkių valandų taisyklę“ savo gyvenime?

Labiausiai apkrauti, bet tuo pačiu metu – labiausiai sėkmingi pasaulio žmonės randa bent valandą mokymuisi KASDIEN. Jūs taip pat galite!

Reikia žengti vos tris žingsnius norint sudaryti asmeninį mokymosi ritualą:

 • Raskite laiko skaitymui ir mokymuisi, net jeigu jūs, iš tikrųjų, esate užsiėmę, arba per daug apkrauti darbais.
 • Nuosekliai išnaudokite tą „rastą“ laiką, neatidėliokite ir nesiblaškykite.
 • Užtvirkinkite įgytas žinias, naudodamiesi įvairiomis gudrybėmis, kurios padės jums įsiminti ir panaudoti tai, ką naujo sužinojote (pavyzdžiui, papasakokite kažkam tai, ko išmokote per tą valandą).

Šaltinis


Like? Pasidalinkite su draugais!

5
0
5, 0 points

Parašykite komentarą

Penkių valandų taisyklė: Kodėl Musk`as, Gates`as ir Buffett`as visada eina žingsniu priekyje.

log in

reset password

Back to
log in